Hakkımızda

namazvaktim.net, günlük namaz vakitlerinin kolayca erişilebilmesi için oluşturulmuş bir internet sitesidir. Bunun dışında Namaz hakkında güvenilir kaynakların yer verdiği bilgileri yayınlamaktadır.

Amacı

namazvaktim.net yayınlarıyla namaz vakitlerinin kolay erişilebilir olmasını amaçlamaktadır. Namaz Vakitlerini Diyanet İşleri Başkanlığı'nın Resmi İnternet sitesi olan www.diyanet.gov.tr adresinden alarak kolayca erişilebilir hale getirmektedir. Namaz vakitlerine ihtiyaç duyulan her yazılım ve programda kolayca kullanılabilecek XML dosyalarıyla da namaz vakitlerini geliştiriciler için ulaşılabilir bir kaynağa dönüştürmektedir.

İçerik

namazvaktim.net'un içeriği ağırlıklı olarak illere ait günlük ve aylık namaz vakti bilgilerinden oluşmaktadır. Bunun haricinde Namaz Hocası bölümünde resimli tariflerle nasıl namaz kılınabileceği anlatılmakta, Namaz Hakkında bölümünde ise Ömer Nasuhi Bilmen'in yazdığı Büyük İslam İlmihali'nde yer alan Namaz Kitabı'nı bulabilirsiniz. Namaz Vaktim Blog ise namaz hakkındaki yazıların derlendiği bir blog olarak yayın yapmaktadır.

Geliştirme Kaynakları

namazvaktim.net uygulama geliştiricilere sunduğu ve sunacağı imkanlarla da diğer namaz vakti sitelerinden ayrılmaktadır. Sunduğu XML belgeleri her platformda kullanılabilir formattadır. Ayrıca sunacağı diğer yazılım destekleri ile ihtiyaç duyan geliştiricilere her zaman destek olacaktır.